XVII rocznica śmierci wielkiego filozofa z Łopusznej

opublikowano: wtorek, 27 czerwca 2017

Już po raz 17 w Łopusznej z okazji rocznicy śmierci księdza profesora spotkali się Jego przyjaciele, rodzina, delegacje z pocztami sztandarowymi, przedstawiciele różnych instytucji.
Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie ks. Tischnera, którym przewodniczył proboszcz parafii Łopuszna ks. Kazimierz Foltyn. W gronie osób modlących się za duszę Jegomościa Tischnera była najbliższa rodzina księdza, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, delegacja Zarządu Głównego Związku Podhalan, oddziałów z Łopusznej, Nowego Targu, Kamienicy, grupa przyjaciół z Warszawy, przedstawiciele Stowarzyszenia Drogami Tischnera i mieszkańcy Jego ukochanej Łopusznej.
Rozpoczęte na cmentarzu modlitwy przeniosły do kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej, gdzie została odprawiona Msza Św. o spokój duszy i szczęście wieczne dla śp. ks. prof. Józefa Tischnera.
Ostatnim miejscem niedzielnych obchodów rocznicowych był Gminny Ośrodek Kultury. Najpierw o przybyłych tam gości zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na tę okazję przygotowały stoły pełne smakołyków łącznie z pysznym grochem z kapustą.
Po kulinarnym wstępie wszystkich gości powitała dyrektor GOK-u Pani Józefa Kuchta razem z v-ce przewodniczącym Rady Gminy Nowy Targ Panem Stanisławem Bułą.
Na początek zespół „Młodzi Łopuśnianie” zaprezentował zebranym program zatytułowany „Na Matke Boskom Zielnom”, a następnie wszyscy obejrzeli archiwalne nagranie (z roku 1994) programu telewizyjnego „Godzina szczerości”, którego gościem był ks. prof. z przyjaciółmi z Podhala. Słowo wstępne przed filmem wygłosił brat księdza Pan Marian Tischner.
Ksiądz Profesor jest cały czas obecny w pamięci ludzi, a niektórzy mieli okazję się swoimi wspomnieniami podzielić na zakończenie niedzielnego spotkania w Łopusznej.

Tischnerowskie imie,
nigdy nie zaginie.
Ani na wiyrsycku,
ani na dolinie.

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY