45 Konkurs Potraw Regionalnych

opublikowano: wtorek, 18 lipca 2017

Wszystko co dobre szybko się kończy, tak było i w przypadku 45 Konkursu Potraw Regionalnych „Góralskie Jodło”. W niedzielę 16 lipca w plenerze przy Gminnym Ośrodku Kultury zgromadziły się niezliczone rzesze ludzi chcących skosztować przysmaków przygotowanych przez Gaździny z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ.
Uroczystego otwarcia jubileuszowego „Góralskiego Jodła” dokonała Pani Dyrektor GOKu Józefa Kuchta wraz z Wójtem Gminy Nowy Targ Panem Janem Smarduchem. Degustację rozpoczęto modlitwą którą poprowadził ks. proboszcz Kazimierz Foltyn.
Podczas tegorocznego Konkursu swoje smakołyki serwowały gaździny z 16 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ z Łopusznej, Krempach, Ludźmierza, Gronkowa, Szlembarku, Harklowej, Dursztyna, Rogoźnika, Nowej Białej, Krauszowa, Długopola, Obidowej, Pyzówki, Dębna, Ostrowska i Morawczyny. Gaździny przygotowały w tym roku aż 463 potrawy, 55 ciast oraz 37 napoi. Liczby te są jak przystało na jubileusz bez wątpieniami liczbami rekordowymi jeśli chodzi o dotychczasowe Konkursy Potraw.
Kiedy dwie komisje degustujące potrawy zabrały się do pracy na scenie plenerowej wystąpił Zespół Regionalny „Góralsko Brać” z Łopusznej przedstawiając tańce i śpiewy podhalańskie, następnie do poczęstunku wszystkim przybyłym przygrywała Orkiestra Dęta OSP z Krempach. Po ogłoszeniu przez komisję wyników Konkursu Potraw oraz wręczeniu nagród na ręce przewodniczących wszystkich Kół biorących udział w tegorocznym konkursie. Nagrody wręczył Wójt Gminy Nowy Targ, przewodniczący rady Gminy Nowy Targ, sołtys wsi Łopuszna, sponsorzy oraz członkowie komisji.
Jak na Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej przystało, nie mogło zabraknąć gwiazd. Na Łopuśniańskiej scenie wystąpiła Megitza Trio dając wspaniały koncert przy którym nogi same rwały się do tańca. Następnie wystąpił zespół wraz z chórem utworzonym z dzieci oraz młodzieży z ZSPiG w Łopusznej oraz Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich. Koncert pod nazwą „Poszukiwacze Artystycznych Pereł” był zwieńczeniem warsztatów muzyczno-wokalnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Muzyki Świata „acord”, które prowadził w GOK Mirosław Witkowski. Gwiazdą wieczoru na którą czekali wszyscy był „Kabaret pod Wyrwigroszem”, który rozbawił wszystkich do łez swoimi skeczami oraz piosenkami kabaretowymi. Na zakończenie 45 Konkursu Potraw Regionalnych odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Sykowni bawiąc wszystkich do późnych godzin nocnych.
Całą imprezę w świetnej atmosferze prowadził Andrzej Jakubiec Kubosek, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z OSP.

Mateusz Buła
fot. Zbigniew Krauzowicz

Zdjęcia TUTAJ


Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY