Zajęcia wakacyjne w Świetlicy w Pyzówce

opublikowano: wtorek, 25 lipca 2017

Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywały się od 4 do 22 lipca. Współorganizatorem była Biblioteka Publiczna w Pyzówce oraz stowarzyszenie „Czas na Pyzówkę”. Propozycje zajęć były zróżnicowane, tak aby było „dla każdego coś dobrego”. I tak odbyły się warsztaty plastyczne, kulinarne, było spotkanie z książką, edukacja czytelnicza oraz gry i zabawy.

4 lipca we wtorek zaczęliśmy od malowania ekologicznych lnianych toreb. Uczestnicy najpierw wykonali szablony rysunku na papierze, potem przenieśli na torbę i pokolorowali farbami akrylowymi lub kredkami pastelowymi. Na torbach pojawiły się sowy, konie, drzewa i inne przepiękne obrazki. Ostatni etap pracy to utrwalenie rysunku na gorąco tak, aby torbę można było bezpieczne wyprać i cieszyć się pięknymi rysunkami. Zajęcia prowadziła Pani plastyk Maria Mrożek.

6 lipca (czwartek) uczciliśmy niedawno obchodzony Dzień Owoców. Tego dnia uczestnicy zajęć wykonali smakowitą i kolorową sałatkę owocową.

11 lipca kolejnym punktem wakacyjnych zajęć było spotkanie z książką i edukacja czytelnicza oraz gry planszowe i zabawy umysłowe.

15 lipca w sobotę przybyli na zajęcia poznali ciekawą metodę plastyczną – kalkografię.

22 lipca na ostatnich warsztatach powstały piękne prace pod czujnym okiem Pani Marii Mrożek pt.: „Sum ma wielkie wąsy”.

Prace plastyczne można podziwiać na wystawie w świetlicy.

Świetlica serdecznie dziękuje za wspólną zabawę uczestnikom, rodzicom i opiekunom oraz Pani Małgorzacie Białoń – Stowarzyszenie „Czas na Pyzówkę” za pomoc i Pani instruktor Marii Mrożek za przebieg zajęć plastycznych.

Danuta Buła

Zdjęcia TUTAJ

Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY