XIV Przegląd Zespołów Regionalnych

opublikowano: wtorek, 31 października 2017

W ostatnią sobotę listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbył się XIV Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych.
Na scenie GOK zaprezentowało się 12 dziecięco-młodzieżowych zespołów regionalnych z terenu Gminy Nowy Targ, były to: Zespół Regionalny Honaj z Dursztyna, Zespół „Jaferniocek” z Zespół "Jaferniocek" Ostrowsko, Zespół „Mali Gronkowianie” z Gronkowa, Zespół „Nasa Śleboda” z Knurowa, Zespół „Młodzi Łopuśnianie” z Łopusznej, Zespół „Mali Horklowianie” z Harklowej, Zespół „Podholanie” z Ludźmierza, Zespół „Mali toniecnicy” i Zespół regionalny "Zielony Jawor"” z Krempach, Zespół „Dymbnianie” z Dębna, Zespół „Mali Obidowianie” z Obidowej, Zespół z Pyzówki oraz szkółka muzyczna z Krauszowa.
Młodzi górale na scenie prezentowali swoje umiejętności góralskiego tańca, śpiewu oraz gry na skrzypcach oraz basach góralskich w następujących kategoriach: śpiew solowy (15 uczestników), śpiew grupowy (13 grup śpiewaczych), taniec solowy (18 par tanecznych), muzyka (10 muzyk), taniec zbójnicki (3 grupy zbójników). Ponadto przegląd był rozgrywany w II kategoriach wiekowych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu odwagi oraz zapału do podtrzymywania rodzimych tradycji swoich miejscowości, rodzicom za wspieranie działalności zespołów regionalnych oraz posyłanie dzieci na próby. Specjalne ukłony wdzięczności kierujemy natomiast w stronę instruktorów tychże zespołów za trud i wkład włożony w prace z dziećmi oraz poświęcony im czas.


PROTOKÓŁ z posiedzenia komisja podczas XIV Gminnego Przeglądu Zespołów Regionalnych
Łopuszna 28.10.2017r.

Komisja w składzie:
Dorota Majerczyk – etnolog – przewodnicząca
Agnieszka Gąsienica-Giewont – etnolog
Jadwiga Adamczyk – muzyk

obejrzała i oceniła 60 prezentacji w tym 15 śpiewów solowych, 13 grup śpiewaczych, 18 par tanecznych, 10 muzyk i 3 grypy zbójnickie.
Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Śpiew solowy – kategoria dziecięca
I miejsce
– Natalia Łaś
– Julia Gaberek
II miejsce
– Faustyna Truty
– Oliwia Kamińska
III miejsce
– Aneta Parzygnat

Śpiew solowy – kategoria młodzieżowa
I miejsce
– Patrycja Kobylarczyk
II miejsce
– Urszula Szwab
III miejsce
– Emilia Biernat
– Martyna Kaczmarczyk

Grupa śpiewacza – kategoria dziecięca
I miejsce
– Grupa śpiewacza Zespołu "Mali Gronkowianie" z Gronkowa
II miejsce
– Grupa śpiewacza Zespołu "Mali toniecnicy" z Krempach
– Grupa śpiewacza Zespołu "Młodzi Łopuśnianie" z Łopusznej
III miejsce
– Grupa śpiewacza Zespołu "Podholanie" z Ludźmierza

Grupa śpiewacza – kategoria młodzieżowa
I miejsce
– Grupa śpiewacza Zespołu "Mali Gronkowianie" z Gronkowa
– Grupa śpiewacza Zespołu "Jaferniocek" z Ostrowska
II miejsce – nie przyznano
III miejsce
– Grupa śpiewacza Zespołu "Honaj" z Dursztyna

Taniec solowy – kategoria dziecięca
I miejsce – nie przyznano
II miejsce
– Bartek Palonek i Julia Moś
– Sebastian Bryja i Julia Kowalczyk
III miejsce
– Piotr Długopolski i Beata Długopolska
– Mateusz Bryja i Magdalena Kopeć

Taniec solowy – kategoria młodzieżowa
I miejsce
– Wiktor Waniczek i Dagmara Długa
II miejsce
– Artur Bratkowski i Julia Hornik
III miejsce – nie przyznano

Taniec dwójka – kategoria młodzieżowa
I miejsce – nie przyznano
II miejsce
– Natalia Kowalczyk, Łukasz Polaczek, Maria Kobylarczyk i Kacper Kobylarczyk
III miejsce
– Weronika Maciasz, Karolina Florczyk, Dawid Kowalczyk i Damian Różański

Muzyka – kategoria dziecięca
I miejsce
– Muzyka Zespołu "Jaferniocek" z Ostrowska
II miejsce
– Muzyka Zespołu "Zielony Jawor" z Krempach
III miejsce – nie przyznano

Muzyka – kategoria młodzieżowa
I miejsce – nie przyznano
II miejsce
– Muzyka Zespołu "Jaferniocek" Ostrowska
III miejsce – nie przyznano

Taniec zbójnicki – kategoria młodzieżowa
I miejsce – nie przyznano
II miejsce
– Zbójnicy z Zespołu "Jaferniocek" z Ostrowska
III miejsce – nie przyznano

Komisja podkreśla bardzo dużą ilość uczestników XIV Gminnego Przeglądu Zespołów Regionalnych oraz gratuluje dzieciom i rodzicom zaangażowania w podtrzymywanie rodzimych tradycji swoich miejscowości. Jury gratuluje również instruktorom wysiłku i wkładu w pracę z dziećmi oraz gratuluje organizatorom sprawnego przeprowadzenia przeglądu w bardzo miłej atmosferze.
Na tym protokół zakończono i podpisano.


Zdjęcia TUTAJ


Powrót.

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej
Dom Pamięci Księdza Profesora Józefa Tischnera
Godziny otwarcia: wtorek-piątek: godz. 10-17, sobota: godz. 10-16
34-432 Łopuszna, ul. Gorczańska 7, Tel. (018) 26 539 69, E-mail: tischnerowkagok@wp.pl
NIP 735-10-27-100

Wykonawca strony MEDIA SZCZYTY